Miód manuka – lek na całe zło

Od zawsze uważa się, że miody korzystnie wpływają na ludzki organizm. Są naturalnym źródłem substancji bakteriobójczych, przeciwzapalnych oraz korzystnie działają na ciśnienie krwi. Takimi korzystnymi właściwościami może pochwalić się miód manuka, który nie bez powodu skradł nasze serca i zdobywa coraz większą popularność. Wytwarzany z miododajnego krzewu manuka gości nie tylko na naszych stołach, ale również w apteczkach i kosmetykach codziennego użytku.

Dieta i zdrowie

Miód manuka może pozytywnie wpływać na organizm, który zmaga się z wieloma dolegliwościami. Najczęściej zaleca się spożywanie 2-3 łyżeczek na czczo, lub rozpuszczenie go w szklance wody (pamiętajmy, że woda nie może przekraczać 40 stopni Celsjusza, ponieważ miód może utracić swoje właściwości).
Dzięki takiemu zabiegowi organizm z czasem przestanie wysyłać nam sygnały o napadach głodu, jego składniki pomagają również zaprzestać sięgania po wysokokaloryczne przekąski między posiłkami. Oczywiście nie możemy go traktować jako idealny sposób na odchudzanie, dieta i treningi nas nie ominą, ale jego składniki odżywcze dodadzą nam energii na cały dzień.
Nie zapominajmy również o jego innych zdrowotnych właściwościach. Regularnie spożywany miód manuka jest w stanie odbudować florę bakteryjną naszych jelit, która jest odpowiedzialna nie tylko za dolegliwości przewodu pokarmowego, ale również za częste infekcje wirusowe i nasilanie alergii. Jelita nie bez powodu są nazywane drugim mózgiem, brak równowagi naszej flory może być odpowiedzialny za znaczne pogorszenie nastroju i zmęczenie. Dzięki spożywaniu miodu manuka możemy poprawić również nasze samopoczucie. 

Na zmarszczki i trądzik

Miód manuka posiada wszystkie właściwości, których najczęściej szukamy sięgając po kosmetyki. Nie tylko opóźnia starzenie, ale również pomaga ukoić i nawilżyć naszą skórę. Dzięki swojemu uniwersalnemu działaniu może po niego sięgnąć dojrzała kobieta, jak i osoba zmagająca się z młodzieńczym trądzikiem. Nanosząc nawet małą ilość miodu na zmiany skórne, ale za to regularnie możemy pomóc naszej cerze pozbyć się niechcianych wyprysków.
Najczęściej stosowany jest w
– kremach do twarzy dla cery wrażliwej
– kremach przeciwtrądzikowych
– produktach na opryszczkę
– produktach na odleżyny i ciężko gojące się rany

Jak widzicie miód manuka to prawdziwy ideał jeśli chcemy zadbać o nasze zdrowie i urodę. To tylko niektóre z jego wspaniałych właściwości, więc warto mieć go zawsze na swojej półce. Należy pamiętać, że nie jest to lek i nie powinno się go stosować jako zamiennik leczenie bez konsultacji z lekarzem.